Stiiliikoonid: kas naine muudab soengut või muudab soeng naist?

12638798 - beauty portrait. curly hair and comb

Enamik meist otsib isikupärast ja mugavat stiili, tänu millele tunneksime end igas olukorras enesekindlalt. Muidugi kõik ei saa ega tahagi olla silmatorkavad ega ekstravagantsed, aga igale naisele on olemas sobiv soeng, mis on just temalik. Paljud meie imetletud stiilikoonid muudavad soengut igal aastal, teised on jäänud kindlaks ühele armastatud stiilile. Näib, et neid ei huvita teiste arvamus ning nad tunnevad end oma nahas hästi. Vaatame mõningate tuntud naiste soengueelistusi lähemalt.

Moeikoon, kes on sama soengut kandnud üle 50 aasta

Lühike õlgadeni bob-stiilis soeng sobib inimesele, kes säilitab alati kaine mõistuse ning kellest kiirgab tugevust, rahu, täiuseiha ja distsipliini. Kõik need sõnad iseloomustavad ju Ameerika Vogue’i peatoimetajat Anna Wintouri, kas pole?

Paljud teised naised on moevooludega kaasa minnes muutnud ka oma soengut, aga Anna Wintour on bob’ile truuks jäänud. Lõuajooneni ulatuvad juuksed, kulmudeni tukk ja sirge lõikus – nii alates ajast, mil ta oli 15-aastane! Soeng sobib ta näokuju, juuksetüübi ja isiksusega, mistõttu tundub, et ta on eatu – temast ei leidu ühtki pilti, kus tal oleks teistsugune soeng. Aastate jooksul on juuksetoon muutunud pisut heledamaks, aga lõikus on üle 20 aasta ühesugusena püsinud. Nii klassikaline soeng ei lähe kunagi moest. Annast tehtud piltide ajastut võib määrata riiete, aga mitte soengu järgi.

Lühike soeng, mida armastavad naised kogu maailmas

Järku lõigatud lühike soeng sobib tugevatele naistele. Mõtle näiteks mõnedele maailma kõige mõjuvõimsamatele naistele – näiteks Hillary Clintonile, Angela Merkelile või Theresa Mayle. Mida kõrgemale nad karjääriredelil on tõusnud, seda lühemaks on muutunud nende soengud, millel on lausa oma nimi, pob ehk poliitikute bob.

Lühikesed juuksed on popid ka modellide, muusade ja muusikute seas, ent üks naine muutis poisipea tõeliselt menukaks – printsess Diana. Tema soeng oli 1980ndatel üks populaarsemaid. Järku lõigatud lühikesed juuksed, pealt kergelt lokkis, olid paljude poisipea omanike seas väga nõutud. Kuulus soeng muutus aegade jooksul vaid õige pisut. Printsess kandis sama soengut nii enda armastatud poegadega mängides, kui ka altari ette astudes.

Kuigi aastad on möödunud, on printsess Diana stiilis järku lõigatud lühike poisipea endiselt stiilne ja populaarne.

Pikad juuksed ja tugev iseloom

Pikad  lahtised juuksed iseloomustavad kaunist ja naiselikku naist, kes armastab vabadust ja aega iseendale. Lahtised voogavad juuksed rõhutavad ka keha liikumist. Kuigi kergelt laines juustega naised paistavad olevat sellisena justkui ärganud, nõuab näiliselt lihtsa soengu tegemine palju vaeva. Üks taolise klassikalise soenguga naine on Jennifer Aniston, kelle eeskujul lasevad oma juukseid lõigata naised veel kindlasti palju aastaid. Kui tahad jätta unustamatu mulje, eelista pikki laines lahtiseid juukseid.

Vallatud lokid ja vallatu iseloom

Lokkis juustega naisi peetakse muretuteks, rõõmsateks ja heasüdamlikeks. Ja muidugi ka kordades elavamateks kui teisi. Lokkis juustega naised on lahked ja teevad pea kõike teistest kiiremini. Nad ei lase end kammitseda ning haaravad hea meelega ohjad enda kätte. Nad on kirglikud, läbinägelikud, tegusad, mõistlikud, jõulised ja ekstravertsed. Neil võib olla raske pikaks ajaks keskenduda ning jah, nad võivad tihti põhjustada asjatut draamat. Niimoodi võib kirjeldada üht USA mõjuvõimsamat naist, Oprah Winfreyd. 1980ndatel ja 1990ndatel meediastaariks saanud naine kandis tollal tugevasti järku lõigatud soengut, nüüdseks on Winfrey oma lokkidega rahu sõlminud ja laseb neil vabalt kasvada.

Vali sobiv soeng enda juuksetüübi (kui sul just pole võimalik tunde päevas soengut sättida) ja näokuju järgi. See, et oled aastaid ühesugust soengut kandnud, ei tähenda, et see on ilmtingimata sulle sobivaim. Tunnussoeng peaks olema klassikaline ja elegantne ning ajaproovile vastu pidav. Peaksid peeglisse vaadates saama öelda: “Mu soeng näitab, kes ma olen”. See on tähtis, sest esmamulje jäetakse vaid loetud sekunditega. Unusta see, milline sa “peaksid” välja nägema, ja vali see, mis sulle kõige õigem tundub!

stunning-woman

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s